Ivo Musil

Koncem roku 1996 ke mně přišla psychospirituální krize a prožil jsem spontánní probuzení kundalini, aniž jsem tenkrát tušil, o co jde. Poté následovalo období hledání vlastní cesty ke spiritualitě a k sebepoznání. Učil jsem se pracovat s energiemi, kundalini, čakrami. V roce 2001 jsem se poprvé setkal se šamanismem a okamžitě jsem věděl, že je to moje cesta. Od té doby se učím od šamanů z celého světa.

Od roku 2006 vedu zážitkové šamanské semináře jednak pro ty, kteří se chtějí naučit šamansky pracovat či léčit – případně se stát šamany, ale především pro ty, kteří chtějí jít cestou sebepoznání a osobního rozvoje. Také vedu společně se svou ženou roční výcvik Kolo života a navazující tříletý výcvik v šamanismu Škola Malého stromu

Učím a praktikuji šamanské léčitelství a poradenství a vedu některé rituály (potní chýše, hledání životní vize…). Individuálně provázím klienty na doprovázených poutích, kdy prostřednictvím „zastavení se“ v životě, napojení na přírodu, rozhovoru i mlčení hledáme společně odpovědi na otázky, se kterými klient přichází. Poskytuji také poradenství a podporu ve složitých životních situacích na pomezí psychoterapie, koučingu, mentoringu a šamanismu. V tom mi pomáhá psychoterapeutický výcvik, kterým právě procházím.

Důraz kladu především na etiku spirituální práce, na práci s egem a hledání rovnováhy mezi materiální a spirituální rovinou bytí. Mým posláním je poskytovat lidem podporu k nalezení jejich vlastní cesty ke spiritualitě a dospělosti.

Podívejte se taky na rozhovor Iva s Karlem Šípem ve Všechnopárty nebo krátký dokument o Ivovi “O šamanismu i křesťanství”.

 


Jana Hanzlová (Kamínková)

V roce 2016 jsem absolvovala rituál Hledání vize, kde jsem se poprvé setkala s Ivem Musilem, který v rámci rituálu vedl obřady potní chýše. Dvoudenní setkání se zemí, oblohou, dešťem, sluncem, duhou, stromy, zvířaty i sama sebou mi ukázalo mé dávno zapomenuté silné spojení s Přírodou, s Matkou Zemí.  Byl to pro mě natolik hluboký zážitek, že jsem se rozhodla toto spojení oprašovat, oživovat, posilovat. Právě Ivem předáváná spiritualita a moudrost přírodních národů mi při hledání cesty zpět k  Přírodě hodně pomáhá. Prošla jsem tříletým výcvikem Škola malého stromu, účastním se rituálů i seminářů.

Již 15. rokem pracuji ve vzdělávání dospělých a tak se naše cesty s Ivem propojily nakonec i profesně. Pro Iva organizuji semináře, vymýšlíme spolu nové, pomáhám mu na akcích. Jak to nazval někdo z účastníků každoroční silvestrovské potní chýše, stala se ze mě asistentka šamana pro běžnou realitu:-) Z mého koníčka se tak stala má práce. Kterou zároveň naplňuji i svou životní vizi.

(Momentálně si dosytosti užívám mateřské dovolené:-)

 


Ales

Aleš Fodor

Moje cesta do hlubin sebe začala zhruba před 5 lety. Kompletně se mi zbortil svět, který jsem si stavěl – úspěšná manažerská práce, manželství, stavba domu. Ze dne na den. Zhroutil jsem se. Zjistil jsem, že můj život nestojí na pevných základech a tak jsem se vydal do nitra. Po skoro 3 letech pekla a utrpení jsem konečně vyhlédl na hladinu a začal jsem si život zase užívat. Netrvalo dlouho, potkal jsem Iva, přihlásil se do Školy Malého stromu, zúčastnil se prvního vision questu, pak druhého vision questu a teď jsem tady.

Stal jsem se pomocníkem šamana pro běžnou realitu. Pomalinku se učím práci s lidmi jak ve skupinách, tak s jednotlivci. Krom šamanismu se věnuji ještě hlasové a pohybové terapii, řezbářství a životu v komunitě. Baví mě to 🙂

 


Lenka

Lenka Daniševská

Moje cesta k šamanismu začala na konci roku 2017 prosbou o radu, se kterou jsem se obrátila na jednu výbornou šamanku-léčitelku. Měla jsem tehdy za sebou dost těžké období, kdy kopance přicházely zdánlivě ze všech stran. Můj svět byl vzhůru nohama a já vůbec nevěděla kdo jsem, co chci, co je pro mě důležité, ani co s tím vším mám dělat. Rada, kterou mi léčitelka předala, mě nabádala k tomu, abych se začala zabývat svými spirituálními záležitostmi.

Po absolvování Základního semináře u Iva následovalo několik let intenzivního hledání a objevování sebe sama a své životní vize. Ta cesta mě často protáhla skrz trnitá území, ale nakonec mě dovedla ke krásným věcem. Jakožto Ivova asistentka a účastnice Ivových výcviků Kolo života a Škola malého stromu jsem měla možnost pozorovat “mistra při práci” a učit se od něj, co to znamená být učitelem. Dnes vytvářím a vedu své vlastní semináře a ohromně mě to baví 🙂