Ivo Musil

Koncem roku 1996 ke mně přišla psychospirituální krize a prožil jsem spontánní probuzení kundalini, aniž jsem tenkrát tušil, o co jde. Poté následovalo období hledání vlastní cesty ke spiritualitě a k sebepoznání. Učil jsem se pracovat s energiemi, kundalini, čakrami. V roce 2001 jsem se poprvé setkal se šamanismem a okamžitě jsem věděl, že je to moje cesta. Od té doby se učím od šamanů z celého světa.

Od roku 2006 vedu zážitkové šamanské semináře jednak pro ty, kteří se chtějí naučit šamansky pracovat či léčit – případně se stát šamany, ale především pro ty, kteří chtějí jít cestou sebepoznání a osobního rozvoje. Také vedu společně se svou ženou roční výcvik Kolo života a navazující tříletý výcvik v šamanismu Škola Malého stromu

Učím a praktikuji šamanské léčitelství a poradenství a vedu některé rituály (potní chýše, hledání životní vize…). Individuálně provázím klienty na doprovázených poutích, kdy prostřednictvím „zastavení se“ v životě, napojení na přírodu, rozhovoru i mlčení hledáme společně odpovědi na otázky, se kterými klient přichází. Poskytuji také poradenství a podporu ve složitých životních situacích na pomezí psychoterapie, koučingu, mentoringu a šamanismu. V tom mi pomáhá psychoterapeutický výcvik, kterým právě procházím.

Důraz kladu především na etiku spirituální práce, na práci s egem a hledání rovnováhy mezi materiální a spirituální rovinou bytí. Mým posláním je poskytovat lidem podporu k nalezení jejich vlastní cesty ke spiritualitě a dospělosti.

Podívejte se taky na rozhovor Iva s Karlem Šípem ve Všechnopárty nebo krátký dokument o Ivovi “O šamanismu i křesťanství”.

 


Jana Hanzlová (Kamínková)

V roce 2016 jsem absolvovala rituál Hledání vize, kde jsem se poprvé setkala s Ivem Musilem, který v rámci rituálu vedl obřady potní chýše. Dvoudenní setkání se zemí, oblohou, dešťem, sluncem, duhou, stromy, zvířaty i sama sebou mi ukázalo mé dávno zapomenuté silné spojení s Přírodou, s Matkou Zemí.  Byl to pro mě natolik hluboký zážitek, že jsem se rozhodla toto spojení oprašovat, oživovat, posilovat. Právě Ivem předáváná spiritualita a moudrost přírodních národů mi při hledání cesty zpět k  Přírodě hodně pomáhá. Prošla jsem tříletým výcvikem Škola malého stromu, účastním se rituálů i seminářů.

Již 15. rokem pracuji ve vzdělávání dospělých a tak se naše cesty s Ivem propojily nakonec i profesně. Pro Iva organizuji semináře, vymýšlíme spolu nové, pomáhám mu na akcích. Jak to nazval někdo z účastníků každoroční silvestrovské potní chýše, stala se ze mě asistentka šamana pro běžnou realitu:-) Z mého koníčka se tak stala má práce. Kterou zároveň naplňuji i svou životní vizi.

(Momentálně si dosytosti užívám mateřské dovolené:-)

 


Ales

Aleš Fodor

Moje cesta do hlubin sebe začala zhruba před 5 lety. Kompletně se mi zbortil svět, který jsem si stavěl – úspěšná manažerská práce, manželství, stavba domu. Ze dne na den. Zhroutil jsem se. Zjistil jsem, že můj život nestojí na pevných základech a tak jsem se vydal do nitra. Po skoro 3 letech pekla a utrpení jsem konečně vyhlédl na hladinu a začal jsem si život zase užívat. Netrvalo dlouho, potkal jsem Iva, přihlásil se do Školy Malého stromu, zúčastnil se prvního vision questu, pak druhého vision questu a teď jsem tady.

Stal jsem se pomocníkem šamana pro běžnou realitu. Pomalinku se učím práci s lidmi jak ve skupinách, tak s jednotlivci. Krom šamanismu se věnuji ještě hlasové a pohybové terapii, řezbářství a životu v komunitě. Baví mě to 🙂

 


Lenka

Lenka Daniševská

Díky své mamce, která se u Iva začala učit asi tak o deset let dřív než já, jsem měla k šamanismu blízko ještě předtím, než jsem jej začala sama studovat a praktikovat. Bylo to i na její radu a doporučení, že jsem se v lednu 2018 zůčastnila Základního semináře. Už tehdy – během toho studeného víkendu ve Vinoři – jsem začala tušit, že jsem narazila na něco zásadního.

Následující rok 2019 si nejspíše navždy budu pamatovat jako rok, který převrátil můj život vzhůru nohama. U Iva jsem absolvovala Kolo života – cyklus setkání, který mi jednak pomohl zorientovat se sama v sobě, usmířit se se svou minulostí a zároveň odhalit první úseky své další cesty. V létě jsem dostala nabídku asistovat Ivovi na seminářích a tato práce mi neustále ukazuje, co je podstatné a důležité; neustále mě utvrzuje v tom, že stojí za to tohle dělat, a každý seminář mi přináší klidnou radost a pocit naplnění.

Kromě asistenta na seminářích jsem od února 2020 čerstvý školák ve Škole Malého stromu a jsem neuvěřitelně zvědavá, kam mě moje cesta dále zavede.