Ivo Musil

Koncem roku 1996 jsem prožil spontánní probuzení kundalini, aniž jsem tenkrát tušil, o co jde. Poté následovalo období hledání vlastní cesty ke spiritualitě a sebepoznání. Učil jsem se pracovat s energiemi, kundalini, čakrami. V roce 2001 jsem se poprvé setkal se šamanismem a okamžitě jsem věděl, že je to moje cesta. Od té doby se učím od šamanů z celého světa.

Od roku  2006 vedu zážitkové šamanské semináře jednak pro ty, kteří chtějí jít cestou sebepoznání, jednak pro ty, kteří se chtějí naučit šamansky pracovat a léčit, případně se stát šamany. Učím a praktikuji šamanské léčitelství a vedu rituály (potní chýše, hledání životní vize, rituály ročních období a další).

Individuálně provázím klienty na doprovázených poutích, kdy prostřednictvím „zastavení se“ v životě, napojení na přírodu, rozhovoru i mlčení hledáme společně odpovědi na otázky, se kterými klient přichází. Poskytuji také poradenství a podporu ve složitých životních situacích na pomezí psychoterapie, koučingu, mentoringu a šamanismu. V tom mi pomáhá psychoterapeutický výcvik, kterým právě procházím.

Důraz ve své práci kladu především na etiku spirituální práce, na práci s egem a hledání rovnováhy mezi materiální a spirituální rovinou bytí.

Podívejte se taky na rozhovor Iva s Karlem Šípem ve Všechnopárty.

 


Jana Hanzlová (Kamínková)

V roce 2016 jsem absolvovala rituál Hledání vize, kde jsem se poprvé setkala s Ivem Musilem, který v rámci rituálu vedl obřady potní chýše. Dvoudenní setkání se zemí, oblohou, dešťem, sluncem, duhou, stromy, zvířaty i sama sebou mi ukázalo mé dávno zapomenuté silné spojení s Přírodou, s Matkou Zemí.  Byl to pro mě natolik hluboký zážitek, že jsem se rozhodla toto spojení oprašovat, oživovat, posilovat. Právě Ivem předáváná spiritualita a moudrost přírodních národů mi při hledání cesty zpět k  Přírodě hodně pomáhá. Procházím tříletým výcvikem Škola malého stromu, účastním se rituálů i seminářů.

Již 13. rokem pracuji ve vzdělávání dospělých a tak se naše cesty s Ivem propojily nakonec i profesně. Pro Iva organizuji semináře, vymýšlíme spolu nové, pomáhám mu na akcích. Jak to nazval někdo z účastníků každoroční silvestrovské potní chýše, stala se ze mě asistentka šamana pro běžnou realitu:-) Z mého koníčka se tak stala má práce. Kterou zároveň naplňuji i svou životní vizi.