Kolo života ročník od října 2020 je již uzavřen. Aktualizace termínů a informací pro další ročník od října 2021 proběhne během jara 2021. Pokud máte o výcvik předběžný zájem a chcete být informováni, až spustíme registrace, vyplňte prosím formulář níže a my vám dáme vědět.

 

„Není důležité být mužem nebo ženou, je důležité být sám sebou.“

Matka Země

Lektoři: MUDr. Marcela Litovová a Ivo Musil

 

Kurz Kolo života je cyklus devíti seminářů, během nějž postupně projdeme celým svým předchozím životem, abychom jej napravili a vyléčili a mohli tak začít být doopravdy sami sebou, autentičtí a skuteční. Kurz obsahově vychází z knihy Příroda a lidská duše amerického psychologa Billa Plotkina. Je určen všem dospělým, kteří chtějí být opravdu dospělí a žít naplněný a radostný život, ale i těm, kteří jako rodiče chtějí svým dětem dát to nejlepší do života. Na výcvik Kolo života navazuje pro zájemce o pokračování tříletý kurz Škola malého stromu.

Podle posvátného kruhu má život čtyři období – dětství, mládí, dospělost a stáří – a každé to období má dvě etapy, ke kterým přináleží vždy dva úkoly. Pokud je nenaplníme, nemůžeme v životě dozrát. Z vícera důvodů v naší západní kultuře dochází k tomu, že naprostá většina z nás nedokáže naplnit tyto úkoly a stát se dospělými, ale zůstáváme viset obvykle někde v etapě puberty, v lepším případě druhé etapě dospívání. Celá naše kultura je tím kulturou nezralou, pubertální, adolescentní. Její vliv zpětně působí zase na nás, coby rodiče, a my tak vychováváme opět nezralé děti, které tím nemají možnost stát se dospělými přirozenou cestou. Chceme-li změnit naši kulturu, máme jedinou šanci – začít měnit sami sebe, abychom mohli správně žít a vychovávat děti, které budou jednou vytvářet kulturu novou a lepší.

 

Termíny a organizace (aktuální ročník již probíhá, bude aktualizováno pro nový ročník od října 2021):

Celý kurz má devět částí, devět setkání, ve kterých postupně probereme a budeme léčit jednotlivé etapy našich životů. Není-li uvedeno jinak, je začátek vždy v 18 hodin. Místo konání kromě 5. a 7. setkání je v Praze – Vinoři.

 • 23. – 25. října 2020 (Příprava)
 • 13. – 15. listopadu 2020 (Mapy života)
 • 11. – 13. prosince 2020 (Před narozením)
 • 12. – 14. února 2021 (Dětství)
 • 15. – 18. dubna 2021 Turnov (Dokončení dětství, přechod do puberty a puberta)
 • 11. – 13. června 2021 (Dokončení puberty, přechod do adolescence a adolescence)
 • 19. – 22. srpna 2021 Zuckerův mlýn, okres Plzeň – sever (Adolescence, temnota a přijetí sebe sama)
 • 15. – 17. října 2021 (Osobní mýtus)
 • 17. – 19. prosince 2021 (Dospělost a integrace)

Kurz je pro uzavřenou skupinu do 14 lidí, protože jednotlivá setkání je nutné absolvovat ve správném pořadí – chceme-li vyléčit dospělost, je to možné pouze za předpokladu, že jsou zdravá období předchozí (před narozením, dětství i mládí).

Na jednotlivých setkáních se pokusíme naplnit úkoly jednotlivých etap, získat k nim přináležející dary (dovednosti, schopnosti, kvality), které budeme potřebovat v etapě následující, a bude-li to možné (některé rituály jsou náročnější na čas, prostor, podmínky), projdeme i přechodovými rituály do etapy další. Nebude-li to možné, bude tento rituál například za domácí úkol do příštího setkání, nebo dostanete tip jak a kde jím projít. Výsledkem celého kurzu by měl být návrat radosti, krásy a autenticity do našich životů, dozrání do etapy, ve které bychom se měli vzhledem k věku nacházet, nastavení správného vztahu k dětem a způsobu jejich výchovy, porozumění a nastavení toho, jak máme v současné životní etapě žít, abychom mohli dobře projít do etap dalších. Abychom se, až jednou budeme umírat, mohli ohlédnout zpátky a říct: „Byl to dobrý život! Stálo za to ho žít!“

 

Podmínkou pro přijetí je absolvování Základního semináře Šamanská cesta u Ivo Musila.

 

Termín pro registraci (aktuální ročník již probíhá, bude aktualizováno pro nový ročník od října 2021):

Termín pro registraci nového ročníku je do 30. září 2020. Do stejného termínu je splatná také záloha. Počet míst je omezen a pořadí přihlášených se řídí datem připsání zálohy na účet.

 

Cena a způsob platby (aktuální ročník již probíhá, bude aktualizováno pro nový ročník od října 2021):

 • Cena za cyklus při včasné rezervaci do 31. července je 15 000 Kč. Do této doby je potřeba zaplatit alespoň nevratnou zálohu 7 000 Kč.
 • Cena pro pozdější rezervaci je 16 500 Kč. Rezervace je platná při platbě alespoň zálohy 8 500 Kč do 30. září, do obsazení plné kapacity skupiny.
 • Pokud využijete platbu formou zálohy, doplatek je možné zaplatit buď najednou do začátku prvního setkání, nebo si platby můžete rozložit po 1 000 Kč vždy nejpozději před zahájením každého z prvních osmi  setkání buď hotově nebo na účet.

Dopravu, ubytování a stravu si hradí každý účastník sám, seminární místnost a případné další náklady pak společně na začátku každého setkání. Pokud některé setkání vynecháte, peníze se nevrací.

 

Chci být informován o termínech a dalších informacích pro ročník od října 2021: Pokud chcete být informováni o termínech v roce 2021, vyplňte prosím svůj email.

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů a odběrem novinek.