Kapacita ročníku 2020 byla naplněna. Brzy vás budeme informovat o detailech ročníku 2021.
„Není důležité být mužem nebo ženou, je důležité být sám sebou.“

Matka Země

Lektoři: MUDr. Marcela Litovová a Ivo Musil

Kurz Kolo života je cyklus seminářů, během nějž postupně projdeme celým svým předchozím životem, abychom jej napravili a vyléčili a mohli tak začít být doopravdy sami sebou, autentičtí a skuteční. Kurz obsahově vychází z knihy Příroda a lidská duše amerického psychologa Billa Plotkina. Je určen všem dospělým, kteří chtějí být opravdu dospělí a žít naplněný a radostný život, ale i těm, kteří jako rodiče chtějí svým dětem dát to nejlepší do života.

Podle posvátného kruhu má život čtyři období – dětství, mládí, dospělost a stáří – a každé to období má dvě etapy, ke kterým přináleží vždy dva úkoly. Pokud je nenaplníme, nemůžeme v životě dozrát. Z vícera důvodů v naší západní kultuře dochází k tomu, že naprostá většina z nás nedokáže naplnit tyto úkoly a stát se dospělými, ale zůstáváme viset obvykle někde v etapě puberty, v lepším případě adolescence. Celá naše kultura je tím kulturou nezralou, pubertální, adolescentní. Její vliv zpětně působí zase na nás, coby rodiče, a my tak vychováváme opět nezralé děti, které tím nemají možnost stát se dospělými přirozenou cestou. Chceme-li změnit naši kulturu, máme jedinou šanci – začít měnit sami sebe, abychom mohli správně žít a vychovávat děti, které budou jednou vytvářet kulturu novou a lepší.

Celý kurz má šest částí, šest setkání, ve kterých postupně probereme a budeme léčit jednotlivé etapy našich životů. Není-li uvedeno jinak, je začátek vždy v 18 hodin:

  1. Praha 13.-15. prosince 2019: Před narozením (prenatální etapa) a před početím, kde probereme a zpracujeme témata a traumata, která nás zasáhla dřív, než jsme se oddělili od matky a vstoupili fyzicky sami do tohoto světa včetně našich předků.
  2. Praha 14.-16. února 2020: Dětství – 1. rané dětství (Neviňátko v hnízdě), 2. střední dětství (Průzkumník v zahradě)
  3. Turnov 23.-26. dubna 2020: Dokončení dětství, přechodový rituál do puberty a puberta (Herec v oáze)
  4. Praha 12.-14. června 2020: Dokončení puberty, přechod do postpubertální fáze adolescence (Poutník v kokonu)
  5. Západní Čechy 21.-23. srpna 2020 (od rána): Adolescence (Poutník v kokonu)
  6. Praha 6.-8. listopadu 2020: Dospělost a integrace – dokončení, uzavření a doplnění toho, s čím si případně nevíme rady

Kurz je pro uzavřenou skupinu, cca 10 lidí, protože jednotlivá setkání je nutné absolvovat ve správném pořadí – chceme-li vyléčit dospělost, je to možné pouze za předpokladu, že jsou zdravá období předchozí (před narozením, dětství i mládí).

Na jednotlivých setkáních se pokusíme naplnit úkoly jednotlivých etap, získat k nim přináležející dary (dovednosti, schopnosti, kvality), které budeme potřebovat v etapě následující, a bude-li to možné (některé rituály jsou náročnější na čas, prostor, podmínky), projdeme i přechodovými rituály do etapy další. Nebude-li to možné, bude tento rituál například za domácí úkol do příštího setkání, nebo dostanete tip jak a kde jím projít. Výsledkem celého kurzu by měl být návrat radosti, krásy a autenticity do našich životů, dozrání do etapy, ve které bychom se měli vzhledem k věku nacházet, nastavení správného vztahu k dětem a způsobu jejich výchovy, porozumění a nastavení toho, jak máme v současné životní etapě žít, abychom mohli dobře projít do etap dalších. Abychom se, až jednou budeme umírat, mohli ohlédnout zpátky a říct: „Byl to dobrý život! Stálo za to ho žít!“

Cena a způsob platby:

  • Cena za cyklus je 12 000 Kč.
  • Pokud nemůžete zaplatit celou částku najednou, je možno rozložit si platbu na 2 části. Nevratná záloha 7 000 Kč je splatná při registraci, nejpozději do 31. října 2019. Doplatek je možné zaplatit najednou do začátku prvního setkání, nebo si platby rozložit po 1 000 Kč vždy nejpozději před zahájením každého z prvních pěti setkání buď hotově nebo na uvedený účet.

Dopravu, ubytování a stravu si hradí každý účastník sám, seminární místnost a případné další náklady pak společně na začátku každého setkání. Pokud některé setkání vynecháte, peníze se nevrací.

Podmínkou pro přijetí je absolvování Základního semináře Šamanská cesta u Ivo Musila.

Termín pro registraci nového ročníku je do 31. října 2019. Do stejného termínu je splatná také záloha. Počet míst je omezen a pořadí přihlášených se řídí datem připsání zálohy na účet.

Registrace: Přihlásit se můžete vyplněním registračního formuláře níže.

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení rezervace a platební údaje Vám zašleme během krátké doby po odeslání rezervace.