Aktuální ročník právě probíhá a nový začne od listopadu 2024. Pokud vás cyklus Kolo života zaujal, můžete se přihlásit na stránce dole a my vás budeme informovat, až budou vypsány detailní informace a termíny pro nový ročník.

 

„Není důležité být mužem nebo ženou, je důležité být sám sebou.“

Matka Země

 

Lektoři: MUDr. Marcela Litovová a Ivo Musil

 

Kurz Kolo života je cyklus devíti seminářů, během nějž postupně projdeme celým svým předchozím životem, abychom jej napravili a vyléčili a mohli tak začít být doopravdy sami sebou, autentičtí a skuteční. Kurz obsahově vychází z knihy Příroda a lidská duše amerického psychologa Billa Plotkina. Je určen všem dospělým i dospívajícícm, kteří chtějí být opravdu dospělí a žít naplněný a radostný život, ale i těm, kteří jako rodiče chtějí svým dětem dát to nejlepší do života. Na výcvik Kolo života navazuje pro zájemce o pokračování tříletý kurz Škola malého stromu.

Podle posvátného kruhu má život čtyři období – dětství, mládí, dospělost a stáří – a každé to období má dvě etapy, ke kterým přináleží vždy dva úkoly. Pokud je nenaplníme, nemůžeme v životě dozrát. Z vícera důvodů v naší západní kultuře dochází k tomu, že naprostá většina z nás nedokáže naplnit tyto úkoly a stát se dospělými, ale zůstáváme viset obvykle někde v etapě puberty, v lepším případě druhé etapě dospívání. Celá naše kultura je tím kulturou nezralou, pubertální, adolescentní. Její vliv zpětně působí zase na nás, coby rodiče, a my tak vychováváme opět nezralé děti, které tím nemají možnost stát se dospělými přirozenou cestou. Chceme-li změnit naši kulturu, máme jedinou šanci – začít měnit sami sebe, abychom mohli správně žít a vychovávat děti, které budou jednou vytvářet kulturu novou a lepší.

 

Termíny a organizace:

Celý kurz má devět částí, devět setkání, ve kterých postupně probereme a budeme léčit jednotlivé etapy našich životů. Začátek je vždy v 18 hodin a kromě 5. a 7. setkání jsou všechny v hájence Vrátkov u Českého Brodu. Páté setkání probíhá u Turnova, sedmé setkání  Zuckerově mlýně (okr. Plzeň-sever). Termíny setkání upřesníme na jaře 2024.

Kurz je pro uzavřenou skupinu do 20 lidí, protože jednotlivá setkání je nutné absolvovat ve správném pořadí – chceme-li vyléčit dospělost, je to možné pouze za předpokladu, že jsou zdravá období předchozí (před narozením, dětství i mládí).

Na jednotlivých setkáních se pokusíme naplnit úkoly jednotlivých etap, získat k nim přináležející dary (dovednosti, schopnosti, kvality), které budeme potřebovat v etapě následující, a bude-li to možné (některé rituály jsou náročnější na čas, prostor, podmínky), projdeme i přechodovými rituály do etapy další. Nebude-li to možné, bude tento rituál například za domácí úkol do příštího setkání, nebo dostanete tip jak a kde jím projít. Výsledkem celého kurzu by měl být návrat radosti, krásy a autenticity do našich životů, dozrání do etapy, ve které bychom se měli vzhledem k věku nacházet, nastavení správného vztahu k dětem a způsobu jejich výchovy, porozumění a nastavení toho, jak máme v současné životní etapě žít, abychom mohli dobře projít do etap dalších. Abychom se, až jednou budeme umírat, mohli ohlédnout zpátky a říct: „Byl to dobrý život! Stálo za to ho žít!“

Důležité upozornění: Setkání na sebe navazují a pokud účastník některé vynechá, nemůže pokračovat dál a jeho účast v Kole života končí.

Podmínkou pro přijetí je absolvování Základního semináře Šamanská cesta u Ivo Musila (nebo Aleše Fodora a Samuela Kaviho) a zručnost v šamanském cestování, vyplnění zdravotního dotazníku a absolvování online přijímacího pohovoru během října.

 

Termín pro registraci:

Termín pro registraci je do 15. října 2024. Do stejného termínu je splatná také záloha. Počet míst je omezen a pořadí přihlášených se řídí datem připsání zálohy na účet.

 

Cena a způsob platby: 

  • Platba za 9dílný cyklus je 16 500 Kč.
  • Částku je možné zaplatit najednou nebo si ji rozdělit a zaplatit nejdříve nevratnou zálohu 8 500 Kč a poté doplatek.
  • Rezervace je platná při platbě celé částky nebo alespoň nevratné zálohy do 15. října nebo do obsazení plné kapacity skupiny.
  • Pokud využijete platbu formou nevratné zálohy, doplatek je možné zaplatit najednou do začátku prvního setkání, nebo si platby rozložit po 4 000 Kč vždy nejpozději před zahájením každého z prvních dvou setkání buď hotově nebo na účet.

Dopravu, ubytování a stravu si hradí každý účastník sám, seminární místnost a případné další náklady pak společně na začátku každého setkání (předpoklad je do 600 Kč za setkání, pokud nám majitel nezdraží). Na všech zmíněných místech je možné přespat na vlastní karimatce ve vlastním spacáku, na Zuckerově mlýně je třeba mít i vlastní stan. Pokud některé setkání vynecháte nebo Kolo života nedokončíte, peníze se nevrací.

Přihlášení: Registrace bude spuštěna předběžně v červnu 2024.

 

Zaujal vás cyklus Kolo života a chcete být informován/a o detailech ročníku od listopadu 2024?

Zadejte svůj email a my vám pošleme zprávu, až zveřejníme detaily a termíny k novému ročníku od listopadu 2024.

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů a odběrem novinek.