„Není důležité být mužem nebo ženou, je důležité být sám sebou.“

Matka Země

Lektoři: MUDr. Marcela Litovová a Ivo Musil

 

Kurz Kolo života je cyklus devíti seminářů, během nějž postupně projdeme celým svým předchozím životem, abychom jej napravili a vyléčili a mohli tak začít být doopravdy sami sebou, autentičtí a skuteční. Kurz obsahově vychází z knihy Příroda a lidská duše amerického psychologa Billa Plotkina. Je určen všem dospělým i dospívajícícm, kteří chtějí být opravdu dospělí a žít naplněný a radostný život, ale i těm, kteří jako rodiče chtějí svým dětem dát to nejlepší do života. Na výcvik Kolo života navazuje pro zájemce o pokračování tříletý kurz Škola malého stromu.

Podle posvátného kruhu má život čtyři období – dětství, mládí, dospělost a stáří – a každé to období má dvě etapy, ke kterým přináleží vždy dva úkoly. Pokud je nenaplníme, nemůžeme v životě dozrát. Z vícera důvodů v naší západní kultuře dochází k tomu, že naprostá většina z nás nedokáže naplnit tyto úkoly a stát se dospělými, ale zůstáváme viset obvykle někde v etapě puberty, v lepším případě druhé etapě dospívání. Celá naše kultura je tím kulturou nezralou, pubertální, adolescentní. Její vliv zpětně působí zase na nás, coby rodiče, a my tak vychováváme opět nezralé děti, které tím nemají možnost stát se dospělými přirozenou cestou. Chceme-li změnit naši kulturu, máme jedinou šanci – začít měnit sami sebe, abychom mohli správně žít a vychovávat děti, které budou jednou vytvářet kulturu novou a lepší.

 

Termíny a organizace:

Celý kurz má devět částí, devět setkání, ve kterých postupně probereme a budeme léčit jednotlivé etapy našich životů. Začátek je vždy v 18 hodin a kromě 5. a 7. setkání jsou všechny v hájence Vrátkov u Českého Brodu. Páté setkání probíhá u Turnova, sedmé setkání  Zuckerově mlýně (okr. Plzeň-sever).

 1.     11. – 13. listopadu 2022 (Příprava)

 2.     2. – 4. prosince 2022 (Mapy života)

 3.     20. – 22. ledna 2023 (Před narozením)

 4.     10. – 12. března 2023 (Dětství)

 5.     20. – 23. dubna 2023 Turnov (Dokončení dětství, přechod do puberty a puberta)

 6.     9. – 11. června 2023 (Dokončení puberty, přechod do adolescence a adolescence)

 7.     17. – 20. srpna 2023 Zuckerův mlýn (Adolescence, temnota a přijetí sebe sama)

 8.     13. – 15. října 2023 (Osobní mýtus)

 9.     8. – 10. prosince 2023 (Dospělost a integrace)

Kurz je pro uzavřenou skupinu do 20 lidí, protože jednotlivá setkání je nutné absolvovat ve správném pořadí – chceme-li vyléčit dospělost, je to možné pouze za předpokladu, že jsou zdravá období předchozí (před narozením, dětství i mládí).

Na jednotlivých setkáních se pokusíme naplnit úkoly jednotlivých etap, získat k nim přináležející dary (dovednosti, schopnosti, kvality), které budeme potřebovat v etapě následující, a bude-li to možné (některé rituály jsou náročnější na čas, prostor, podmínky), projdeme i přechodovými rituály do etapy další. Nebude-li to možné, bude tento rituál například za domácí úkol do příštího setkání, nebo dostanete tip jak a kde jím projít. Výsledkem celého kurzu by měl být návrat radosti, krásy a autenticity do našich životů, dozrání do etapy, ve které bychom se měli vzhledem k věku nacházet, nastavení správného vztahu k dětem a způsobu jejich výchovy, porozumění a nastavení toho, jak máme v současné životní etapě žít, abychom mohli dobře projít do etap dalších. Abychom se, až jednou budeme umírat, mohli ohlédnout zpátky a říct: „Byl to dobrý život! Stálo za to ho žít!“

Důležité upozornění: Setkání na sebe navazují a pokud účastník některé vynechá, nemůže pokračovat dál a jeho účast v Kole života končí.

Podmínkou pro přijetí je absolvování Základního semináře Šamanská cesta u Ivo Musila a zručnost v šamanském cestování, vyplnění zdravotního dotazníku a absolvování online přijímacího pohovoru během října.

 

Termín pro registraci:

Termín pro registraci nového ročníku je do 15. října 2022. Do stejného termínu je splatná také záloha. Počet míst je omezen a pořadí přihlášených se řídí datem připsání zálohy na účet.

 

Cena a způsob platby: 

 • Cena za cyklus při včasné rezervaci do 31. srpna je 15 000 Kč. Do této doby je potřeba zaplatit alespoň nevratnou zálohu 7 000 Kč.
 • Cena pro pozdější rezervaci (do 15. října) je 16 500 Kč. Rezervace je platná při platbě nevratné zálohy alespoň 8 500 Kč do 15. října nebo do obsazení plné kapacity skupiny.
 • Pokud využijete platbu formou nevratné zálohy, doplatek je možné zaplatit najednou do začátku prvního setkání, nebo si platby rozložit po 4 000 Kč vždy nejpozději před zahájením každého z prvních dvou setkání buď hotově nebo na účet.

Dopravu, ubytování a stravu si hradí každý účastník sám, seminární místnost a případné další náklady pak společně na začátku každého setkání (předpoklad je do 500 Kč za setkání, pokud nám majitel nezdraží). Na všech zmíněných místech je možné přespat na vlastní karimatce ve vlastním spacáku, na Zuckerově mlýně je třeba mít i vlastní stan. Pokud některé setkání vynecháte nebo Kolo života nedokončíte, peníze se nevrací.

 

Přihlášení: Přihlaste se prosím vyplněním registračního formuláře níže

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení rezervace a platební údaje Vám zašleme během krátké doby po odeslání rezervace.

 

Pokud se vám cyklus líbí, ale letos se zúčastnit nezvládnete, zadejte svůj email a my vám pošleme informace o následujícím ročníku (od listopadu 2023) :

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů a odběrem novinek.