Aktuální ročník Kola života právě probíhá, nový cyklus začne od listopadu 2023. Pokud chcete být informováni, až zveřejníme detaily k dalšímu ročníku, zadejte prosím svůj email dole do formuláře a my vám pošleme zprávu.

 

„Není důležité být mužem nebo ženou, je důležité být sám sebou.“

Matka Země

Lektoři: MUDr. Marcela Litovová a Ivo Musil

 

Kurz Kolo života je cyklus devíti seminářů, během nějž postupně projdeme celým svým předchozím životem, abychom jej napravili a vyléčili a mohli tak začít být doopravdy sami sebou, autentičtí a skuteční. Kurz obsahově vychází z knihy Příroda a lidská duše amerického psychologa Billa Plotkina. Je určen všem dospělým i dospívajícícm, kteří chtějí být opravdu dospělí a žít naplněný a radostný život, ale i těm, kteří jako rodiče chtějí svým dětem dát to nejlepší do života. Na výcvik Kolo života navazuje pro zájemce o pokračování tříletý kurz Škola malého stromu.

Podle posvátného kruhu má život čtyři období – dětství, mládí, dospělost a stáří – a každé to období má dvě etapy, ke kterým přináleží vždy dva úkoly. Pokud je nenaplníme, nemůžeme v životě dozrát. Z vícera důvodů v naší západní kultuře dochází k tomu, že naprostá většina z nás nedokáže naplnit tyto úkoly a stát se dospělými, ale zůstáváme viset obvykle někde v etapě puberty, v lepším případě druhé etapě dospívání. Celá naše kultura je tím kulturou nezralou, pubertální, adolescentní. Její vliv zpětně působí zase na nás, coby rodiče, a my tak vychováváme opět nezralé děti, které tím nemají možnost stát se dospělými přirozenou cestou. Chceme-li změnit naši kulturu, máme jedinou šanci – začít měnit sami sebe, abychom mohli správně žít a vychovávat děti, které budou jednou vytvářet kulturu novou a lepší.

 

Termíny a organizace:

Celý kurz má devět částí, devět setkání, ve kterých postupně probereme a budeme léčit jednotlivé etapy našich životů. Začátek je vždy v 18 hodin a kromě 5. a 7. setkání jsou všechny v hájence Vrátkov u Českého Brodu. Páté setkání probíhá u Turnova, sedmé setkání  Zuckerově mlýně (okr. Plzeň-sever).

Konkrétní termíny pro nový ročník zveřejníme nejpozději v létě 2023.

Kurz je pro uzavřenou skupinu do 20 lidí, protože jednotlivá setkání je nutné absolvovat ve správném pořadí – chceme-li vyléčit dospělost, je to možné pouze za předpokladu, že jsou zdravá období předchozí (před narozením, dětství i mládí).

Na jednotlivých setkáních se pokusíme naplnit úkoly jednotlivých etap, získat k nim přináležející dary (dovednosti, schopnosti, kvality), které budeme potřebovat v etapě následující, a bude-li to možné (některé rituály jsou náročnější na čas, prostor, podmínky), projdeme i přechodovými rituály do etapy další. Nebude-li to možné, bude tento rituál například za domácí úkol do příštího setkání, nebo dostanete tip jak a kde jím projít. Výsledkem celého kurzu by měl být návrat radosti, krásy a autenticity do našich životů, dozrání do etapy, ve které bychom se měli vzhledem k věku nacházet, nastavení správného vztahu k dětem a způsobu jejich výchovy, porozumění a nastavení toho, jak máme v současné životní etapě žít, abychom mohli dobře projít do etap dalších. Abychom se, až jednou budeme umírat, mohli ohlédnout zpátky a říct: „Byl to dobrý život! Stálo za to ho žít!“

Důležité upozornění: Setkání na sebe navazují a pokud účastník některé vynechá, nemůže pokračovat dál a jeho účast v Kole života končí.

Podmínkou pro přijetí je absolvování Základního semináře Šamanská cesta u Ivo Musila nebo Aleše Fodora a zručnost v šamanském cestování, vyplnění zdravotního dotazníku a absolvování online přijímacího pohovoru během října.

 

Termín pro registraci:

Termín pro registraci nového ročníku bude upřesněn. Do stejného termínu je splatná také záloha. Počet míst je omezen a pořadí přihlášených se řídí datem připsání zálohy na účet.

 

Cena a způsob platby: 

  • Cena za 9dílný cyklus je 16 500 Kč.
  • Rezervace je platná při platbě celé částky nebo alespoň nevratné zálohy 8 500 Kč do 15. října nebo do obsazení plné kapacity skupiny.
  • Pokud využijete platbu formou nevratné zálohy, doplatek je možné zaplatit najednou do začátku prvního setkání, nebo si platby rozložit po 4 000 Kč vždy nejpozději před zahájením každého z prvních dvou setkání buď hotově nebo na účet.

Dopravu, ubytování a stravu si hradí každý účastník sám, seminární místnost a případné další náklady pak společně na začátku každého setkání (předpoklad je do 500 Kč za setkání, pokud nám majitel nezdraží). Na všech zmíněných místech je možné přespat na vlastní karimatce ve vlastním spacáku, na Zuckerově mlýně je třeba mít i vlastní stan. Pokud některé setkání vynecháte nebo Kolo života nedokončíte, peníze se nevrací.

Přihlášení: Registrace pro ročník 2022 jsou již ukončené. 

Pokud chcete být informováni o příštím ročníku od listopadu 2023, zadejte svůj email a my vám pošleme zprávu, až zveřejníme detaily k dalšímu ročníku.

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů a odběrem novinek.