stromy

Každý ze 4 živlů má své vlastnosti a projevy v tomto světě a každý reprezentuje i jeden ze 4 typů energie člověka. Oheň a vzduch jsou mužské energie, země a voda ženské. V cyklu 4 setkání se postupně naučíme vnímat jednotlivé živly tak, abychom jim porozuměli a jejich prostřednictvím porozuměli sobě samým i našim vztahům.

Setkání cyklu je možné absolvovat i jednotlivě, podle toho, který živel vás osloví, která energie „si vás přitáhne“.

Třetí setkání z cyklu je zaměřeno na Zemi. Země jako živel reprezentuje formu a vše hmotné. Energie země je zodpovědná za realizaci našich záměrů, jejich převedení z vize do hmoty. Nedaří-li se nám naše záměry naplňovat a realizovat, je možné, že nám schází právě zemská energie. Nadbytek energie živlu země naopak může vést k „uvíznutí“ v hmotné realitě, připoutanosti k penězům, majetku, přílišnému důrazu na vzhled. Je proto důležité najít rovnováhu.

Protože k živlu země patří vše hmotné, náleží k ní i hmotný základ nás samotných, naše tělo. Funkcí těla je držení, drží naši hmotnou podobu. Občas ale držíme i něco, co nám brání v radostném a naplněném životě. Staré křivdy, staré vztahy, traumata. Ty nám pak v těle mohou vyvolat bloky a nemoci. Je proto dobré se ponořit do temnoty našeho těla a tyto staré bloky pustit – odpustit. Energie země nám pomáhá odpouštět a léčit naše tělo.

Element země je také spojen s ženskou mateřskou energií. Energie země je láskyplná a pečující. Stará se o každé zaseté semínko, souvisí s plodností, životem v hojnosti. K energii živlu země se tedy můžeme obrátit vždy, když potřebujeme obejmout, propojit se s Matkou, posílit své mateřské a pečující vlastnosti nebo požádat o hojnost. Živel země souvisí s druhou čakrou a skrze ni se také naučíme uzemňovat, zakořeňovat.

Harmonogram: Začátek je v pondělí v 10 hodin, konec je cca v 18 hodin.

Na seminář si vezměte: pohodlné oblečení dovnitř i na ven, karimatku nebo deku (abyste si během semináře mohli sednout a lehnout), domácí obuv, šátek na zakrytí očí, psací potřeby a – pokud máte – buben a chřestidlo.
Pro jeden z rituálů budete potřebovat cca ½ kila syrových hovězích jater a svoji oblíbenou košili, halenku či svetr (rozpínací, nikoliv přes hlavu).

Přihlášení: Přihlaste se prosím vyplněním rezervačního formuláře níže.

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení rezervace a platební údaje Vám zašleme během krátké doby po odeslání rezervace.

 

Máte zájem o seminář, ale nehodí se vám termín?

Zadejte svůj email a my vás budeme informovat o dalších vypsaných termínech.

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů a odběrem novinek.