havranNaše kultura smrt silně tabuizovala a smrt se pro nás stala něčím strašným, hrozivým a nečistým. V šamanských kulturách je však smrt přirozenou součástí života. Šamanova péče o zdraví svého lidu zahrnuje i provázení umírajících a jejich přípravu a provázení duší zemřelých lidí na druhou stranu.

Seminář Smrt a umírání z pohledu šamanismu se dotýká fenoménu smrti a umírání na třech rovinách. Pomocí techniky šamanského cestování umožňuje individuální porozumění tomuto procesu a významu vlastní smrti. Prostředkem je v tomto případě šamanské rozčtvrcení, které je v tomto kontextu i první iniciační zkušeností účastníků, tak jak se s ní setkali i adepti šamanismu ve všech původních kulturách. Hlubokou spirituální zkušenost získáte na cestě k bodu vlastní smrti. Druhou rovinou semináře je porozumění, provázení a pomoc umírajícím, ať už z osobních nebo profesionálních důvodů. V tomto případě se účastníci seznámí s alternativami šamanské cesty a s šamanskou cestou ve dvojici. Třetí rovinou je rovina šamanské práce a pomoc lidem, kteří již zemřeli, resp. jejich duším, které nenašly cestu ven ze středního světa. Seznámíme se s původními technikami indigenních kultur, prozkoumáme krajinu, z níž už není návratu, a společně se prakticky seznámíme s Psychopompo technikou. Zážitky ze semináře vám budou pomáhat při řešení situací s neukončenými vztahy a závazky i při práci se zemřelými, kteří potřebují pomoc při přechodu na druhou stranu.
Seminář je určený jak pro lidi s osobním tak i s profesionálním zájmem o tuto problematiku, důraz je kladen na praktickou osobní zkušenost s tímto tématem prostřednictvím individuálních cest i cvičení ve dvojicích a v celé skupině.

Seminář je určen výhradně pro pokročilé účastníky. Podmínkou účasti je absolvování Základního semináře Šamanská cesta u Iva Musila nebo základního semináře u některého z lektorů FSS nebo semináře Cesta bubnu u Míry Kašpara nebo obdobného semináře u některého jiného lektora (v takovém případě uznání semináře zkonzultujte prosím předem). Před podáním přihlášky si ověřte, zda máte kontakt se svým silovým zvířetem nebo učitelem a zda máte dostatek zručnosti v šamanském cestování.

Seminář je součástí cyklu Léčení v šamanských kulturách. Další části cyklu jsou Základy šamanského léčení, Extrakční léčba a Návrat ztracené části duše.

Harmonogram: Začátek je v pátek v 18 hodin. Konec je v neděli ve večerních hodinách.

Na seminář si vezměte:  pohodlné oblečení, domácí obuv, šátek přes oči, karimatku nebo deku, abyste si během semináře mohli sednout a lehnout, psací potřeby, papír na malování a pastelky nebo barvy a štětec a – pokud máte – buben a chřestidlo.

 

Máte o seminář zájem?

Zadejte svůj email a my vás budeme informovat o dalších vypsaných termínech.

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů a odběrem novinek.


 

Chcete seminář zakoupit jako dárek či si jej předplatit?

Vyplňte registraci níže a my vám na seminář vystavíme dárkový poukaz. Poukaz je platný na všechny termíny semináře po dobu 3 let od zakoupení. Po dohodě je možné poukaz převést na jiný seminář v téže hodnotě. Pokud poukaz kupujete jako dárek, jméno obdarované osoby napište do pole "vaše zpráva".
Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení a platební údaje Vám zašleme během krátké doby po odeslání přihlášky.