stromy

Každý ze 4 živlů má své vlastnosti a projevy v tomto světě a každý reprezentuje i jeden ze 4 typů energie člověka. Oheň a vzduch jsou mužské energie, země a voda ženské. V cyklu 4 setkání se postupně naučíme vnímat jednotlivé živly tak, abychom jim porozuměli a jejich prostřednictvím porozuměli sobě samým i našim vztahům.
Součástí každého setkání je i obřad potní chýše, kde se všechny 4 živly setkávají v jednotě, aby nás podpořily, léčily nás a pomohly nám najít to, co zrovna potřebujeme. Aktivní účast na obřadu (pobyt v potní chýši) není povinná, přítomnost při obřadu (venku) je důležitou součástí semináře. Setkání cyklu je možné absolvovat jednotlivě, podle toho, který živel vás osloví, která energie „si vás přitáhne“.

Druhé setkání cyklu je zaměřeno na živel Země. Země jako živel reprezentuje formu a vše hmotné. Energie země je zodpovědná za realizaci našich záměrů, jejich převedení z vize do hmoty. Nedaří-li se nám naše záměry naplňovat a realizovat, je možné, že nám schází právě zemská energie. Nadbytek energie živlu země naopak může vést k „uvíznutí“ v hmotné realitě, připoutanosti k penězům, majetku, přílišnému důrazu na vzhled. Je proto důležité najít rovnováhu.
Protože k živlu země patří vše hmotné, náleží k ní i hmotný základ nás samotných, naše tělo. Funkcí těla je držení, drží naši hmotnou podobu. Občas ale držíme i něco, co nám brání v radostném a naplněném životě. Staré křivdy, staré vztahy, traumata. Ty nám pak v těle mohou vyvolat bloky a nemoci. Je proto dobré se ponořit do temnoty našeho těla a tyto staré bloky pustit – odpustit. Energie země nám pomáhá odpouštět a léčit naše tělo.
Element země je také spojen s ženskou mateřskou energií. Energie země je láskyplná a pečující. Stará se o každé zaseté semínko, souvisí s plodností, životem v hojnosti. K energii živlu země se tedy můžeme obrátit vždy, když potřebujeme obejmout, propojit se s Matkou, posílit své mateřské a pečující vlastnosti nebo požádat o hojnost. Živel země souvisí s druhou čakrou a skrze ni se také naučíme uzemňovat, zakořeňovat.

Harmonogram: Začátek je v sobotu v 12:30 hodin, konec očekáváme v neděli ve večerních hodinách.

Na seminář si vezměte: oblečení k ohni, oblečení na ven (budeme venku za každého počasí), pohodlné oblečení dovnitř, karimatku nebo deku (abyste si během semináře mohli sednout a lehnout), domácí obuv, šátek na zakrytí očí, psací potřeby a – pokud máte – buben a chřestidlo.
Pro jeden z rituálů budete potřebovat cca ½ až ¾ kila syrových hovězích jater a svoji oblíbenou košili, halenku či svetr (rozpínací, nikoliv přes hlavu).

Na obřad potní chýše si vezměte: oblečení do chýše (muži šortky, ženy šaty nebo sukně a trička tak, aby byla zakrytá ramena a kolena), 2 ručníky a jídlo na feast (hostinu), který je součástí obřadu, a bude z toho, co přineseme – podrobnosti viz Rituály -> Potní chýše.

Ubytování: Přespání v jurtě ve vlastním spacáku na vlastní karimatce je možné za příspěvek 150 Kč/noc. Příspěvek za nocleh je možné si po dohodě s majitelkou také odpracovat – drobné zahradní a úklidové práce na pozemku apod.

Popis cesty: Po Strakonické na Dobříš, kde je odbočka na Mokrovraty 6 km. V Mokrovratech první odbočka vlevo, po 100 m opět vlevo po polní cestě asi 500 m až k lesu, kde už uvidíte stát jurtu.

 

Máte o seminář zájem?

Zadejte svůj email a my vás budeme informovat o dalších vypsaných termínech.

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů a odběrem novinek.


 

Chcete seminář zakoupit jako dárek či si jej předplatit?

Vyplňte registraci níže a my vám na seminář vystavíme dárkový poukaz. Poukaz je platný na všechny termíny semináře po dobu 3 let od zakoupení. Po dohodě je možné poukaz převést na jiný seminář v téže hodnotě. Pokud poukaz kupujete jako dárek, jméno obdarované osoby napište do pole "vaše zpráva".
Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení a platební údaje Vám zašleme během krátké doby po odeslání přihlášky.