mraky

Každý ze 4 živlů má své vlastnosti a projevy v tomto světě a každý reprezentuje i jeden ze 4 typů energie člověka. V cyklu 4 setkání se postupně naučíme vnímat jednotlivé živly tak, abychom jim porozuměli a a dokázali použít jejich sílu v pravých chvílích ve svém životě.
Součástí každého setkání je i obřad potní chýše, kde se všechny 4 živly setkávají v jednotě, aby nás podpořily, léčily nás a pomohly nám najít to, co zrovna potřebujeme. Aktivní účast na obřadu (pobyt v potní chýši) není povinná, přítomnost při obřadu (venku) je důležitou součástí semináře. Setkání cyklu je možné absolvovat jednotlivě, podle toho, který živel vás osloví, která energie „si vás přitáhne“.

Vzduch jako živel si nejméně uvědomujeme. Provádíme ceremonie s ohněm, vodou, zemí, na vzduch nejčastěji zapomínáme. Přesto jsme v něm plně ponoření a bez něj bychom nepřežili déle než 5 minut.

Vzduch jako živel přináší energii porozumění a přijetí. Nastal-li pro nás čas odložit stará trápení, smířit se s nimi, přijmout je a znovu se zplna nad(e)chnout, vzduch nám bude dobrým průvodcem. Pomůže nám odpustit, být vědomý i být teď a tady.

Vzduch je spojený se srdcem a srdeční myslí, tedy s myslí, která sídlí v srdci, nikoliv v hlavě. Budeme tedy pracovat i se srdcem a 4. čakrou.

Vzduch nám také přináší moudrost propojení. Lidé, zvířata, rostliny, všichni dýcháme tentýž vzduch. Když dokážeme zkoncentrovat svou pozornost a soustředit se na vzduch-dech, můžeme skrze něj pocítit jednotu a bezpodmínečnou lásku.

Upozornění: Vzhledem k obřadu potní chýše nezapomeňte, prosím, minimálně 4 dny před obřadem/seminářem žádný alkohol ani jiné omamné látky a – je-li to možné – vyhněte se také sexu!

Harmonogram: Začátek je v sobotu v 12:30 hodin, konec očekáváme v neděli ve večerních hodinách.

Na seminář si vezměte: oblečení k ohni, oblečení na ven (budeme venku za každého počasí), pohodlné oblečení dovnitř, karimatku nebo deku (abyste si během semináře mohli sednout a lehnout), domácí obuv, šátek na zakrytí očí, psací potřeby a – pokud máte – buben a chřestidlo.
Pro jeden z rituálů budete potřebovat nafukovací balónek – obyčejný, pouťový.

Na obřad potní chýše si vezměte: oblečení do chýše (muži šortky, ženy šaty nebo sukně a trička tak, aby byla zakrytá ramena a kolena), 2 ručníky a jídlo na feast (hostinu), který je součástí obřadu, a bude z toho, co přineseme – podrobnosti viz Potní chýše.

Ubytování: Přespání v jurtě ve vlastním spacáku na vlastní karimatce je možné za příspěvek 150 Kč/noc. Příspěvek za nocleh je možné si po dohodě s majitelkou také odpracovat – drobné zahradní a úklidové práce na pozemku apod.

Popis cesty: Po Strakonické na Dobříš, kde je odbočka na Mokrovraty 6 km. V Mokrovratech první odbočka vlevo, po 100 m opět vlevo po polní cestě asi 500 m až k lesu, kde už uvidíte stát jurtu.

 

Máte o seminář zájem?

Zadejte svůj email a my vás budeme informovat o dalších vypsaných termínech.

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů a odběrem novinek.


 

Chcete seminář zakoupit jako dárek či si jej předplatit?

Vyplňte registraci níže a my vám na seminář vystavíme dárkový poukaz. Poukaz je platný na všechny termíny semináře po dobu 3 let od zakoupení. Po dohodě je možné poukaz převést na jiný seminář v téže hodnotě. Pokud poukaz kupujete jako dárek, jméno obdarované osoby napište do pole "vaše zpráva".
Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení a platební údaje Vám zašleme během krátké doby po odeslání přihlášky.