ŠAMANI.cz

stránky pro současný šamanismus v České republice

Plánované akce:
Všichni, kteří mají z jakýchkoliv důvodů hluboko do kapsy, nechť se neostýchají požádat o slevu!
zobrazit   

Rituály:    (podrobnosti)
Potní chýše
Pro každého, kdo se chce s úctou a pokorou zúčastnit posvátného obřadu.
Vždy v sobotu
v 12:30 :
11. listopadu 2017 (Co s sebou?)
2. prosince 2017 (Co s sebou?)
Místo:  Mokrovraty (u Dobříše), www.ditevlese.cz
Potní chýše, inspirovaná rituály přírodních národů, především severoamerických Indiánů, je nesmírně silný očistný a léčivý posvátný obřad. Jeho původní význam spočíval v tom, že se setkáme s temnotou, která je v nás, pobudeme s ní, přijmeme ji a pak do ní přineseme světlo. Mnohem novější je pojetí potní chýše jako dělohy Matky Země, do které se vracíme, abychom se na závěr obřadu opět narodili. Které pojetí přijmete, je na každém z Vás, stejně jako to, co Vám osobně obřad přinese a jak ho budete vnímat. Pokaždé je totiž jiný a pro každého je jiný.

Kruhové pondělky:    (podrobnosti)
Kruh rituálů: 6.11., 4.12.(Pro každého, kdo se chce s úctou a pokorou zúčastnit posvátného obřadu.)
Šamanský kruh: 13.11., 11.12.(Pro všechny, kteří mají alespoň základní dovednosti v šamanském cestování.)
Kruh vzájemné podpory: 20.11., 18.12.(Pro kohokoliv, kdo chce žít radostněji.)
Medicínský kruh: 23.10., 27.11.(Podmínkou účasti je absolvování semináře Medicine Wheel II u Ivo Musila.)

Semináře:
  Léčení v šamanských kulturách – Smrt a umírání z pohledu šamanismu  
Podmínkou účasti je absolvování základního semináře Šamanská cesta u Ivo Musila nebo základního semináře u některého z lektorů FSS nebo semináře Cesta bubnu u Míry Kašpara nebo po konzultaci s Ivo Musilem obdobného semináře u některého jiného lektora.
Datum:  27. - 29. října 2017 (Pá - Ne)   Fáze měsíce:    
Místo:  Praha
Lektor:  Ivo Musil
Info a přihlášky:  Silvie Kovářová, silvie@samani.cz, +420 731 173 591
Cena:  3 200 Kč (při platbě aspoň 14 dní předem 2 700 Kč) a ti, kteří u mě absolvovali alespoň 2 semináře, mají 10% slevu
Naše kultura smrt silně tabuizovala a smrt se pro nás stala něčím strašným, hrozivým a nečistým. V šamanských kulturách je však smrt přirozenou součástí života. Šamanova péče o zdraví svého lidu zahrnuje i provázení umírajících a jejich přípravu a provázení duší zemřelých lidí na druhou stranu. Dalšími částmi cyklu Léčení v šamanských kulturách jsou Základy šamanského léčení, Návrat ztracené části duše a Extrakční léčba.
Seminář Smrt a umírání z pohledu šamanismu se dotýká fenoménu smrti a umírání na třech rovinách. Pomocí techniky šamanského cestování umožňuje individuální porozumění tomuto procesu a významu vlastní smrti. Prostředkem je v tomto případě šamanské rozčtvrcení, které je v tomto kontextu i první iniciační zkušeností účastníků, tak jak se s ní setkali i adepti šamanismu ve všech původních kulturách. Hlubokou spirituální zkušenost získáte na cestě k bodu vlastní smrti. Druhou rovinou semináře je porozumění, provázení a pomoc umírajícím, ať už z osobních nebo profesionálních důvodů. V tomto případě se účastníci seznámí s alternativami šamanské cesty a s šamanskou cestou ve dvojici. Třetí rovinou je rovina šamanské práce a pomoc lidem, kteří již zemřeli, resp. jejich duším, které nenašly cestu ven ze středního světa. Seznámíme se s původními technikami indigenních kultur, prozkoumáme krajinu, z níž už není návratu, a společně se prakticky seznámíme s Psychopompo technikou. Zážitky ze semináře vám budou pomáhat při řešení situací s neukončenými vztahy a závazky i při práci se zemřelými, kteří potřebují pomoc při přechodu na druhou stranu.
Seminář je určený jak pro lidi s osobním tak i s profesionálním zájmem o tuto problematiku. Důraz na semináři je kladen na prožití praktické osobní zkušenosti prostřednictvím individuálních cest i cvičení ve dvojicích a v celé skupině. Základní seminář je podmínkou účasti, nutný je dobrý kontakt se silovým zvířetem nebo učitelem.
Začátek je v pátek v 17 hodin a v místě semináře je možné za malý poplatek i přespat ve vlastním spacáku.

Na seminář si vezměte: pohodlné oblečení, karimatku nebo deku, abyste si během semináře mohli sednout a lehnout, domácí obuv, šátek na zakrytí očí, psací potřeby, potřeby na kreslení či malování (čtvrtky, pastelky, křídy, tempery - podle vlastních preferencí) a – pokud máte – buben a chřestidlo.
 
Propojení se Sílou  
Podmínkou účasti je absolvování základního semináře Šamanská cesta u Ivo Musila nebo základního semináře u některého z lektorů FSS nebo semináře Cesta bubnu u Míry Kašpara nebo po konzultaci s Ivo Musilem obdobného semináře u některého jiného lektora
Datum:  17. - 19. listopadu 2017 (Pá - Ne)   Fáze měsíce:    
Místo:  Praha
Lektor:  Ivo Musil
Info a přihlášky:  Jana Kamínková, jana@samani.cz, +420 777 648 072
Cena:  3 800 Kč (při platbě aspoň 14 dní předem 3 200 Kč) a ti, kteří u mě absolvovali alespoň 2 semináře, mají 10% slevu
Propojení se Sílou je intenzivní třídenní výcvik v práci se Sílou, energií, ve kterém se naučíme, jak Sílu získávat, jak si ji udržet a jak ji používat, aby se neobracela proti nám, ale byla nám ku prospěchu, pomohla zkvalitnit naše životy a přinášela nám radost. Zabývat se budeme otázkami co je to Síla, jaké jsou osobní zdroje Síly, jak se s Ní propojit, zůstat v Ní a udržet si Ji a zjistíme také, jak náš život ovlivňuje Síla předků, Síla záměru nebo Síla strachu.
Začátek je v pátek v 10 hodin.

Na seminář si vezměte: potřeby na kreslení či malování (čtvrtky, pastelky, křídy, tempery - podle vlastních preferencí), pohodlné oblečení, šátek přes oči, karimatku nebo deku, abyste si během semináře mohli sednout a lehnout, domácí obuv, psací potřeby a – pokud máte – buben a chřestidlo či jiné předměty, které používáte pro spirituální práci.
 
Síla posvátného rituálu  
Seminář je vhodný i pro ty, kteří dosud nemají žádnou zkušenost se šamanismem.
Datum:  16. - 17. prosince 2017 (So - Ne)   Fáze měsíce:   
Místo:  Praha
Lektor:  Ivo Musil
Info a přihlášky:  Jana Kamínková, jana@samani.cz, +420 777 648 072
Cena:  2 600 Kč (při platbě aspoň 7 dní předem 2 200 Kč) a ti, kteří u mě absolvovali alespoň 2 semináře, mají 10% slevu
Posvátné rituály jsou u přírodních národů mimo jiné velmi silným nástrojem ke zkvalitnění vlastního života i životů našich blízkých. Na příkladech některých rituálů severoamerických Indiánů a dalších šamanských kultur si ukážeme, jak nám rituály pomáhají překonávat překážky a problémy, které způsobují, že naše životy nejsou plné radosti a štěstí. Ukážeme si, jak rituály fungují i jak vznikají a naučíme se, jak vytvářet vlastní nové rituály pro naše konkrétní potřeby.
Právě období zimního slunovratu, adventu a Vánoc si zachovává nejvíce rituálů prováděných po celém světě až do dnešních dní. A možná se i nám na semináři podaří vdechnout našim Vánocům jejich původní posvátnou sílu.
Začátek je v sobotu v 10 hodin.

Na seminář si vezměte: pohodlné oblečení, šátek na zakrytí očí, karimatku nebo deku, abyste si během semináře mohli sednout a lehnout, domácí obuv, psací potřeby a – pokud máte – buben a chřestidlo. A také vhodné oblečení - budeme pracovat venku v přírodě za každého počasí.
 
Rituál přechodu do nového věku spojený s noční potní chýší  
Pro každého, kdo se chce s úctou a pokorou zúčastnit posvátného obřadu.
Datum:  31. prosince 2017 - 1. ledna 2018 (Ne - Po)   Fáze měsíce:   
Místo:  Mokrovraty (u Dobříše), www.ditevlese.cz , mapa
Lektor:  Ivo Musil
Info a přihlášky:  Jana Kamínková, jana@samani.cz, +420 777 648 072
Cena:  dobrovolný příspěvek (náklady na osobu jsou 650 - 850 Kč)

Pokud ještě nejste rozhodnutí, co na Silvestra, a chtěli byste jej strávit bez alkoholu, bez rachejtlí a v napojení na Jednotu, srdečně Vás zvu na tento Rituál přechodu do nového věku s potní chýší. Sraz je v Mokrovratech ve 13:00, do potní chýše půjdeme cca v 22:00. Pro jeden z rituálů si každý s sebou přineste talířek nebo misku s oblíbeným jídlem některého ze svých zemřelých předků nebo blízkých, zvláště těch, ke kterým jste nenašli cestu za jejich života. Kdo máte, vezměte si bubínky a chřestidla, případně jiné etnické nástroje. A nezapomeňte také na spacáky a karimatky - spát budeme v jurtě. Jsou tam kamna a pokud nezapomeneme přikládat, bude teplo.
Pravděpodobně bude zamrzlá pumpa a v místě nebude voda, takže si vezměte dostatek vody na čaj, pití a mytí. A na Nový rok Vás všechny zvu, než se rozejdeme, na novoroční čočku k obědu.

Janě nahlašte, prosím, svoji účast a nejspíš budou také nějaká volná místa v autech.

Oblečení do potní chýše: muži šortky, pro ženy jsou to tradičně dlouhé šaty nebo dlouhá sukně + tričko, obojí pod kolena a alespoň s krátkým rukávem tak, aby zakrýval ramena. Vše z přírodních materiálů (bavlna...). Dále si vezměte nejlépe i dva ručníky, jeden do potní chýše a druhý pak na osušení. Pokud nechcete sedět na studené zemi, vezměte si i něco pod sebe, třeba kus karimatky. Igelitový pytel/taška se hodí na mokré věci. Před obřadem je doporučené odložit veškeré kovové šperky.
Upozornění: Minimálně 4 dny před obřadem nepijte alkohol a neužívejte žádné drogy a, je-li to možné, raději se vyhněte i sexu. Obřad nemusí být vhodný pro lidi s onemocněním srdce a vysokým tlakem. V případě jiných vážnějších zdravotních problémů účast konzultujte, prosím, předem s tím, kdo obřad vede. Obřadu se po dohodě mohou účastnit i ženy v menstruačním čase.
Indiánské obřady jsou darem a není vhodné si za ně něco účtovat. Zároveň je ale mezi Indiány velmi silné povědomí, že je potřeba energie vyrovnávat a obřady si velmi cení. Proto je příspěvek za obřad dobrovolný a slouží především na pokrytí nákladů za dřevo, dovoz kamenů, cestovné, příspěvek majitelce objektu a dalších, které činí 650 - 850 Kč na osobu podle počtu účastníků. Bylo by skvělé, kdybychom nemuseli na obřad doplácet. Máte-li dostatek, můžete dát i více, jako pomoc za ty, kteří to štěstí nemají. A pokud máte naopak hluboko do kapsy, neváhejte přijet i pokud dáte méně, nebo i nic. Jenom se potom při obřadu nezapomeňte pomodlit za ty, kteří přispěli i za Vás.
Chce-li člověk umocnit obřad, jí před nim střídmě, nebo se i úplně postí. Do potní chýše se vstupuje nejlíp s prázdným žaludkem. Protože ale do chýše půjdeme až v nočních hodinách, je vhodné alespoň lehce posnídat.
Co s sebou: jídlo a pití na hostinu po obřadu (bude z toho co přineseme), nůž, lžíci, misku a hrníček. Je také vhodné vzít dárek pro vedoucího obřadu a firemany, například tabák (toho se vždy při obřadu spotřebuje hodně, nejlépe neparfémovaný, přírodní, bez aditiv - např. hnědý Lucky Strike), čokoládu apod. Také prosím, pokud někdo máte nějaké starší deky, které můžete postrádat a věnujete nám je, bude to úžasné. Můžete si přinést 1 - 4 osobní kameny, zhruba velikosti menšího melounu. Neměly by pocházet z vody (potoka, řeky...), vhodný není ani křemen nebo kameny příliš drolivé (opuka). Nejlepší jsou vyvřeliny (čedič). Na přespání v jurtě si vezměte karimatku a spacák. Také je dobré oblečení k ohni a práci s jeho přípravou, zavírací nůž a vzhledem k tomu, že větší část obřadu bude probíhat za tmy i baterka, nejlépe čelovka.
Popis cesty: Po Strakonické na Dobříš, kde je odbočka na Mokrovraty 6 km. V Mokrovratech první odbočka vlevo, po 100 m opět vlevo po polní cestě asi 500 m až k lesu, kde už uvidíte stát jurtu. Přespání v jurtě ve vlastním spacáku na vlastní karimatce je možné za příspěvek 150 Kč/noc. Příspěvek za nocleh je možné si po dohodě s majitelkou také odpracovat - drobné zahradní a úklidové práce na pozemku apod.
 
Základní seminář Šamanská cesta  
Datum:  13. - 14. ledna 2018 (So - Ne)   Fáze měsíce:   
Místo:  Praha
Lektor:  Ivo Musil
Info a přihlášky:  Jana Kamínková, jana@samani.cz, +420 777 648 072
Cena:  2 600 Kč (při platbě aspoň 14 dní předem 2 200 Kč) a ti, kteří u mě absolvovali alespoň 2 semináře, mají 10% slevu
Šamanismus je nejstarší metoda použití změněných stavů vědomí pro léčení a řešení problémů. Účastníci semináře se bez komplikovaných rituálů nejprve naučí za pomoci bubnů a chřestidel vstupovat do změněného stavu vědomí a rozšířit své vnímání i na tu část reality, kterou běžně nevnímáme a říkáme jí proto neobvyklá. Získají zkušenosti kontaktu se svými prvními přirozenými spojenci – silovým zvířetem a učitelem a začnou poznávat topologii této reality (Horní a Dolní svět). Na semináři se také naučí několik šamanských rituálů, s jejichž pomocí mohou pomáhat sami sobě i svým blízkým. Seznámí se také se základy filozofie přírodních národů, s jejich vnímáním a pojetím světa a bytí. Získají zkušenost s komunikací s bytostmi, které označujeme v naší kultuře za neživé a vědomě s nimi naváží vztahy.
Seminář je zážitkový; vše, co se naučíme, vyzkoušíme také hned v praxi a získáme tak osobní zkušenost, která je podstatou šamanismu.
Začátek je v sobotu v 10 hodin.

Na seminář si vezměte: pohodlné oblečení, šátek přes oči, karimatku nebo deku, abyste si během semináře mohli sednout a lehnout, domácí obuv, psací potřeby, úplně obyčejný kámen zhruba velikosti grapefruitu a – pokud máte – buben a chřestidlo.