ŠAMANI.cz

stránky pro současný šamanismus v České republice

Plánované akce:
Všichni, kteří mají z jakýchkoliv důvodů hluboko do kapsy, nechť se neostýchají požádat o slevu!
zobrazit   

Kruhové pondělky:    (podrobnosti)
Kruh rituálů: ()
Šamanský kruh: 11.12.(Pro všechny, kteří mají alespoň základní dovednosti v šamanském cestování.)
Kruh vzájemné podpory: 18.12.(Pro kohokoliv, kdo chce žít radostněji.)
Medicínský kruh: ()

Semináře:
  Síla posvátného rituálu  
Seminář je vhodný i pro ty, kteří dosud nemají žádnou zkušenost se šamanismem.
Datum:  16. - 17. prosince 2017 (So - Ne)   Fáze měsíce:   
Místo:  Praha
Lektor:  Ivo Musil
Info a přihlášky:  Jana Kamínková, jana@samani.cz, +420 777 648 072
Cena:  2 600 Kč (při platbě aspoň 14 dní předem 2 200 Kč) a ti, kteří u mě absolvovali alespoň 2 semináře, mají 10% slevu
Posvátné rituály jsou u přírodních národů mimo jiné velmi silným nástrojem ke zkvalitnění vlastního života i životů našich blízkých. Na příkladech některých rituálů severoamerických Indiánů a dalších šamanských kultur si ukážeme, jak nám rituály pomáhají překonávat překážky a problémy, které způsobují, že naše životy nejsou plné radosti a štěstí. Ukážeme si, jak rituály fungují i jak vznikají a naučíme se, jak vytvářet vlastní nové rituály pro naše konkrétní potřeby.
Právě období zimního slunovratu, adventu a Vánoc si zachovává nejvíce rituálů prováděných po celém světě až do dnešních dní. A možná se i nám na semináři podaří vdechnout našim Vánocům jejich původní posvátnou sílu.
Začátek je v sobotu v 10 hodin.

Na seminář si vezměte: pohodlné oblečení, šátek na zakrytí očí, karimatku nebo deku, abyste si během semináře mohli sednout a lehnout, domácí obuv, psací potřeby a – pokud máte – buben a chřestidlo. A také vhodné oblečení - budeme pracovat venku v přírodě za každého počasí.
 
Rituál přechodu do nového věku spojený s noční potní chýší  
Pro každého, kdo se chce s úctou a pokorou zúčastnit posvátného obřadu.
Datum:  31. prosince 2017 - 1. ledna 2018 (Ne - Po)   Fáze měsíce:   
Místo:  Mokrovraty (u Dobříše), www.ditevlese.cz , mapa
Lektor:  Ivo Musil
Info a přihlášky:  Jana Kamínková, jana@samani.cz, +420 777 648 072
Cena:  dobrovolný příspěvek (náklady na osobu jsou 650 - 850 Kč)

Pokud ještě nejste rozhodnutí, co na Silvestra, a chtěli byste jej strávit bez alkoholu, bez rachejtlí a v napojení na Jednotu, srdečně Vás zvu na tento Rituál přechodu do nového věku s potní chýší. Sraz je v Mokrovratech ve 13:00, do potní chýše půjdeme cca v 22:00. Pro jeden z rituálů si každý s sebou přineste talířek nebo misku s oblíbeným jídlem některého ze svých zemřelých předků nebo blízkých, zvláště těch, ke kterým jste nenašli cestu za jejich života. Kdo máte, vezměte si bubínky a chřestidla, případně jiné etnické nástroje. A nezapomeňte také na spacáky a karimatky - spát budeme v jurtě. Jsou tam kamna a pokud nezapomeneme přikládat, bude teplo.
Pravděpodobně bude zamrzlá pumpa a v místě nebude voda, takže si vezměte dostatek vody na čaj, pití a mytí. A na Nový rok Vás všechny zvu, než se rozejdeme, na novoroční čočku k obědu.

Janě nahlašte, prosím, svoji účast a nejspíš budou také nějaká volná místa v autech.

Oblečení do potní chýše: muži šortky, pro ženy jsou to tradičně dlouhé šaty nebo dlouhá sukně + tričko, obojí pod kolena a alespoň s krátkým rukávem tak, aby zakrýval ramena. Vše z přírodních materiálů (bavlna...). Dále si vezměte nejlépe i dva ručníky, jeden do potní chýše a druhý pak na osušení. Pokud nechcete sedět na studené zemi, vezměte si i něco pod sebe, třeba kus karimatky. Igelitový pytel/taška se hodí na mokré věci. Před obřadem je doporučené odložit veškeré kovové šperky.
Upozornění: Minimálně 4 dny před obřadem nepijte alkohol a neužívejte žádné drogy a, je-li to možné, raději se vyhněte i sexu. Obřad nemusí být vhodný pro lidi s onemocněním srdce a vysokým tlakem. V případě jiných vážnějších zdravotních problémů účast konzultujte, prosím, předem s tím, kdo obřad vede. Obřadu se po dohodě mohou účastnit i ženy v menstruačním čase.
Indiánské obřady jsou darem a není vhodné si za ně něco účtovat. Zároveň je ale mezi Indiány velmi silné povědomí, že je potřeba energie vyrovnávat a obřady si velmi cení. Proto je příspěvek za obřad dobrovolný a slouží především na pokrytí nákladů za dřevo, dovoz kamenů, cestovné, příspěvek majitelce objektu a dalších, které činí 650 - 850 Kč na osobu podle počtu účastníků. Bylo by skvělé, kdybychom nemuseli na obřad doplácet. Máte-li dostatek, můžete dát i více, jako pomoc za ty, kteří to štěstí nemají. A pokud máte naopak hluboko do kapsy, neváhejte přijet i pokud dáte méně, nebo i nic. Jenom se potom při obřadu nezapomeňte pomodlit za ty, kteří přispěli i za Vás.
Chce-li člověk umocnit obřad, jí před nim střídmě, nebo se i úplně postí. Do potní chýše se vstupuje nejlíp s prázdným žaludkem. Protože ale do chýše půjdeme až v nočních hodinách, je vhodné alespoň lehce posnídat.
Co s sebou: jídlo a pití na hostinu po obřadu (bude z toho co přineseme), nůž, lžíci, misku a hrníček. Je také vhodné vzít dárek pro vedoucího obřadu a firemany, například tabák (toho se vždy při obřadu spotřebuje hodně, nejlépe neparfémovaný, přírodní, bez aditiv - např. hnědý Luckies), čokoládu apod. Také prosím, pokud někdo máte nějaké starší deky, které můžete postrádat a věnujete nám je, bude to úžasné. Můžete si přinést 1 - 4 osobní kameny, zhruba velikosti menšího melounu. Neměly by pocházet z vody (potoka, řeky...), vhodný není ani křemen nebo kameny příliš drolivé (opuka). Nejlepší jsou vyvřeliny (čedič). Na přespání v jurtě si vezměte karimatku a spacák. Také je dobré oblečení k ohni a práci s jeho přípravou, zavírací nůž a vzhledem k tomu, že větší část obřadu bude probíhat za tmy i baterka, nejlépe čelovka.
Popis cesty: Po Strakonické na Dobříš, kde je odbočka na Mokrovraty 6 km. V Mokrovratech první odbočka vlevo, po 100 m opět vlevo po polní cestě asi 500 m až k lesu, kde už uvidíte stát jurtu. Přespání v jurtě ve vlastním spacáku na vlastní karimatce je možné za příspěvek 150 Kč/noc. Příspěvek za nocleh je možné si po dohodě s majitelkou také odpracovat - drobné zahradní a úklidové práce na pozemku apod.
 
Základní seminář Šamanská cesta  
Datum:  13. - 14. ledna 2018 (So - Ne)   Fáze měsíce:   
Místo:  Praha
Lektor:  Ivo Musil
Info a přihlášky:  Jana Kamínková, jana@samani.cz, +420 777 648 072
Cena:  2 600 Kč (při platbě aspoň 14 dní předem 2 200 Kč) a ti, kteří u mě absolvovali alespoň 2 semináře, mají 10% slevu
Šamanismus je nejstarší metoda použití změněných stavů vědomí pro léčení a řešení problémů. Účastníci semináře se bez komplikovaných rituálů nejprve naučí za pomoci bubnů a chřestidel vstupovat do změněného stavu vědomí a rozšířit své vnímání i na tu část reality, kterou běžně nevnímáme a říkáme jí proto neobvyklá. Získají zkušenosti kontaktu se svými prvními přirozenými spojenci – silovým zvířetem a učitelem a začnou poznávat topologii této reality (Horní a Dolní svět). Na semináři se také naučí několik šamanských rituálů, s jejichž pomocí mohou pomáhat sami sobě i svým blízkým. Seznámí se také se základy filozofie přírodních národů, s jejich vnímáním a pojetím světa a bytí. Získají zkušenost s komunikací s bytostmi, které označujeme v naší kultuře za neživé a vědomě s nimi naváží vztahy.
Seminář je zážitkový; vše, co se naučíme, vyzkoušíme také hned v praxi a získáme tak osobní zkušenost, která je podstatou šamanismu.
Začátek je v sobotu v 10 hodin.

Na seminář si vezměte: pohodlné oblečení, šátek přes oči, karimatku nebo deku, abyste si během semináře mohli sednout a lehnout, domácí obuv, psací potřeby, úplně obyčejný kámen zhruba velikosti grapefruitu a – pokud máte – buben a chřestidlo.